باگستاخی آموزشی دانشگاه دانشگاه دانشگاه آزاد اسلامی

باگستاخی: آموزشی دانشگاه دانشگاه دانشگاه آزاد اسلامی تغییر تصدی سرپرست دانشگاه آزاد تحولات دانشگاه علی اکبر ولایتی حمید میرزاده

گت بلاگز بین‌الملل منافع اقتصادی برجام، ناچیز بوده است / نیویورک تایمز

یک روزنامه آمریکایی راجع به توافق هسته‌ای نوشت: در عالی ترین شرایط باید گفت که منافع اقتصادی برجام، «ناچیز» بوده هست.

منافع اقتصادی برجام، ناچیز بوده است / نیویورک تایمز

به گزارش گروه بین الملل گروه تحریریه سایت جوان در ادامه تحلیل ها راجع به تاثیرات برجام بر اقتصاد ایران، یک رسانه آمریکایی در مطلبی تاکید کرده که منافع توافق هسته ای جهت کشور عزیزمان ایران ناچیز بوده است.

عبارات مهم : ایران
«نیویورک تایمز» گزارشی مفصل و البته جهتدار راجع به انتخابات پیش رو در کشور عزیزمان ایران با این عنوان منتشر کرده است: «ایرانی ها امید کمی دارند که انتخابات (پیش رو) باعث کم کردن فشارهای اقتصادی شود».

گزارش این روزنامه آمریکایی به وسیله خبرنگار مستقر آن در پایتخت کشور عزیزمان ایران انتشار یافته و در آن طبق معمول رسانه های غربی تصویری جهتدار از سیاست داخلی کشور عزیزمان ایران و همچنین سیاست خارجی آن در منطقه ارائه شده است است.

در این گزارش آمده است: «در حالی که سرمایه گذاران خارجی اغلب گفته اند که قصد مراودات و تبادلات تجاری با کشور عزیزمان ایران را دارند ولی نامشخص است که آنها بتوانند به شروع رونق اقتصادی کمک کنند. به جز استثناهای معدود، سرمایه گذاران خارجی در حال امضای تفاهم نامه ها هستند و نه قراردادهای واقعی.

بسیاری نگرانی دارند که دولت ترامپ شاید بانک های بزرگ بین المللی را که تعامل با کشور عزیزمان ایران را گزینش کنند، تنبیه و مجازات کنند اگر که این بانک ها تحریم های غیر هسته ای آمریکا را لغو کنند.

تنها بانک های بزرگ می توانند تامین مالی مورد نیاز جهت پروژه های زیرساختهای مولد شغل که کشور عزیزمان ایران به شدت به آن نیاز دارد را تامین کنند.

رئیس جمهور حسن روحانی امید داشت که تاکنون جهت حل این مشکلات، پیشرفت حاصل کرده باشد. او در سال 1392 با قول نیروی تازه بخشیدن به اقتصاد کشور عزیزمان ایران با حصول توافق هسته ای، آخر دادن یا برطرف تحریم هایی که کشور عزیزمان ایران را از تجارت بین المللی منع کرده و بازکردن کشور به روی سرمایه گذاری خارجی، مبارزات انتخاباتی کرد.

او توافق هسته ای را محقق کرد ولی در عالی ترین شرایط باید گفت که منافع اقتصادی آن ناچیز بوده هست. در حالی که ایرانی ها که بسیاری از آنها فارغ التحصیلان دانشگاهی هستند، الان زیاد و سخت تر کار می کنند که بتوانند از بعد هزینه ها و مخارجشان بر بیایند».

انتهای خبر/

واژه های کلیدی: ایران | توافق | خارجی | ایرانی | اقتصادی | ایرانی ها | سرمایه گذار | رونق اقتصادی | سرمایه گذاری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog